Magyar filmdráma | Rendező: Hajdu Szabolcs | Szereplők: Török-Illyés Orsolya, Hajdu Szabolcs, Tankó Erika, Szabó Domokos | 81 perc
A filmet magyar nyelven, angol felirattal vetítjük.
Az Ernelláék Farkaséknál nagyjából huszonnégy óra eseményeit öleli fel, a kamera egy pillanatra sem mozdul ki a helyszínül szolgáló belvárosi lakásból. A néző azonnal a részesévé válik a két házaspár életének, végig intim közelségből figyelhetjük őket. Nincsenek látványos, harsány fordulatok vagy végletekig kiélezett drámai határhelyzetek, az ellentétek a hétköznapi történesekből és az életszerű párbeszédekből bomlanak ki.
Az említett lakás gyakorlatilag maga is a film fontos szereplője, a figurák állandó interakcióban vannak a helyszínnel. A falakon látható képek, a tárgyak és bútorok visszatérő beszédtémák, és szinte észrevétlenül árnyalják a karakterek jellemvonásait. A környezet és a közeg érzékeny ábrázolása a valószerűség, az otthonosság érzetét kelti. Még akkor is, ha a néző egyébként nem tudja, hogy ténylegesen a rendező-színész házaspár lakását látja. A film számos jellegzetes problémát felvet a párkapcsolati zűröktől az akaratlan előítéleteken át az életközepi válságokig. A zárt helyszín a saját családunk, a szűkebb közösségünk vagy akár az ország metaforájaként is felfogható. Az alkotók nagyon tudatosan megidézik a népszerű valóságshow-k és szappanoperák világát, azzal a nagyon fontos különbséggel, hogy itt minden maximálisan eredeti és őszinte. Mi is hasonlóan méregetjük, marcangoljuk és szeretjük egymást, mint Farkasék vagy Ernelláék.
Hajdu Szabolcsékat a közvetlen környezetük, a saját ismeretségi körük ihlették. Az Ernelláék Farkaséknál eredetileg színdarabként futott, és a sikeres előadások után merült fel a mozgóképes változat ötlete. A film szinte fillérekből, családi és baráti összefogással, a saját otthonukban készült. Farkasékat maga a rendező, illetve a felesége, Török-Illyés Orsolya alakítják, ahogyan a gyerekeik is játszanak a filmben. A jeleneteket tizenhárom operatőr hallgató vette fel, akik maximálisan kihasználták a helyszín lehetőségeit, és sikerült egy markáns képi világot teremteniük. A cím szándékos nyelvtörő, paradox módon mégis azonnal megjegyzi az ember.
Az Ernelláék Farkaséknál hangos sikert aratott a közönség és a kritikusok körében, többen hiánypótló filmként emlegették. A film nemcsak a gyártási költségek sokszorosát hozta vissza, de számos díjat nyert, köztük a rangos Karlovy Vary-i Filmfesztivál Kristály Glóbuszát is elhozta. Hajduék alternatív forgalmazási ötletként lakásvetítések lehetőségét is biztosították, melyekre néhány feltétel teljesülése esetén bárki jelentkezhetett. A film sikere egyúttal azt is bizonyította, hogy a költségvetés vagy a technikai háttér helyett a művészi invenció és a kreativitás számítanak.